Płochacz niemiecki

Płochacz niemiecki jak wygląda wachtelhund?

Płochacze niemieckie ważą od 18 do 25 kg. Samce osiągają 48-54 cm w kłębie, a samice 45-52 cm. Ich umaszczenie jest brązowe, czerwone, białobrązowe, a także brązowo-dereszowate bądź czarne ze znaczeniami. Półdługie włosie jest bardzo gęste. Miejscami jest pofalowaną. Zwierzęta mają zarysowaną muskulaturę, podłużne ciało oraz wysoko osadzony ogon. Oczy psów należących do tej rasy są ukośne, a uszy zwisające.

Spaniel niemiecki jakie ma usposobienie?

Wachtelhund jest bardzo aktywny, wesoły oraz łagodny. Czworonóg lubi się bawić. Wobec ludzi jest delikatny, przyjazny i czuły. Energiczny pupil jest trudny do opanowania w trakcie spacerów, ponieważ odzywa się w nim instynkt łowcę. Z tego powodu jak najszybciej trzeba zadbać o jego szkolenie. Właściciel spaniela niemieckiego powinien być konsekwentny. Przedstawiciele tej rasy są inteligentni. Bardzo szybko się uczą. Od swojego opiekuna wymagają cierpliwości.

Spaniele niemieckie potrzebują sporej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Pozbawione aktywności fizycznej stają się sfrustrowane. Wtedy niszczą najbliższe otoczenie lub wybierają się na samodzielny spacer.

Pupil dobrze dogaduje się z kotami oraz innymi psami. Niestety źle czuje się w bloku lub w mieście. Najlepszym miejscem do zamieszkania jest dla niego dom z dużym obejściem położony niedaleko łąki lub lasu.

Płochacz niemiecki na jakie schorzenia jest narażony pies myśliwski i co warto wiedzieć o jego pielęgnacji?

Osobniki należące do tej rasy doskonale radzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych dzięki grubemu podszerstkowi. W trakcie upałów należy ograniczyć ich wysyłek do minimum. Zwierzęta cieszą się dobrym zdrowiem. Nie są narażone na żadne choroby o podłożu genetycznym.

Raz w tygodniu należy wyczesać sierść wachtelhunda. Raz na jakiś czas warto go wykąpać, a następnie dokładnie osuszyć. Na szczególną uwagę zasługują oklapnięte płaskie uszy, które są narażone na infekcje. Trzeba je suszyć po każdym kontakcie z wodą.

Płochacz niemiecki nie wymaga specjalistycznego żywienia. Do wyboru dieta BARF albo gotowa karma pełnomięsna. W tej kwestii istnieje dowolność.

Spaniel niemiecki co jeszcze warto wiedzieć o wachtelhundzie?

W dosłownym tłumaczeniu „wachtelhund” oznacza „pies na przepiórki”. Popularne zwierzęta w Niemczech towarzyszą myśliwym w trakcie polowań. Mogą się na niego też zdecydować, które prowadzą aktywny tryb życia. W takiej sytuacji czworonóg nadaje się jako pies do towarzystwa albo rodzinny.