Fotopułapka HIKMICRO M15 to nowoczesne rozwiązanie wśród kamer przeznaczonych do monitorowania terenu. Dzięki zaawansowanej technologii, umożliwia rejestrację obrazu zarówno w zakresie widzialnym, jak i podczerwieni. Daje to pewność, że żadne wydarzenie nie umknie uwadze, niezależnie od pory dnia.

Kamera leśna Hikmicro M15, nazywana również kamerą pułapką, ma wiele zastosowań. Oto niektóre z nich:

  1. Badania nad dziką przyrodą: Kamery leśne są niezwykle przydatne dla biologów i ekologów badających zachowanie i ruchy dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

  2. Monitoring populacji zwierząt: Umożliwiają liczenie liczby zwierząt w danym obszarze, co może pomóc w monitorowaniu stanu populacji.

  3. Ochrona zwierząt: Kamery pułapki są używane do monitorowania zagrożonych gatunków, umożliwiając ochroniarzom identyfikację i reagowanie na potencjalne zagrożenia.

  4. Łowiectwo: Myśliwi używają kamer leśnych do śledzenia ruchów zwierząt, które planują polować.

  5. Bezpieczeństwo: W niektórych przypadkach kamery leśne są używane do monitorowania obszarów w celu zapobiegania nielegalnym działaniom, takim jak kłusownictwo.

  6. Edukacja i świadomość: Umożliwiają publiczności zrozumienie i docenienie dzikiej przyrody poprzez obserwację jej w naturalnym środowisku.

  7. Monitorowanie inwazyjnych gatunków: Kamery pomagają naukowcom w monitorowaniu rozprzestrzeniania się gatunków inwazyjnych

  8. Monitoring obszarów chronionych: W parkach narodowych i rezerwatach przyrody kamery mogą pomóc w monitorowaniu i zarządzaniu obszarami ochrony.

  9. Hobby i ciekawostka: Dla wielu osób obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku jest fascynującym hobby.

Zestaw z urządzeniem zawiera specjalną kartę SIM, której nie trzeba rejestrować. Karta ta umożliwia przesyłanie danych z fotopułapki do aplikacji. Zdjęcia i filmy są przechowywane zarówno w chmurze, jak i na samym urządzeniu. W Polsce urządzenie korzysta z sieci Orange i Plusa, dzięki czemu ma pełne pokrycie sygnałem.

Po wyjęciu z opakowania, jedyną rzeczą, którą użytkownik musi dokupić, są baterie i karta pamięci, ponieważ nie są one zawarte w zestawie. Jedynym stałym kosztem dla użytkownika jest zakup miejsca w chmurze na przechowywanie plików, ale jego cena nie powinna być wyższa niż najtańsze opcje prepaid na rynku.

Nowoczesna kamera leśna, zaprojektowana z myślą o szerokim zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Jej kompaktowe wymiary (szerokość 86 mm i wysokość 112 mm) oraz masa wynosząca zaledwie 440 g czynią ją jednym z najbardziej poręcznych urządzeń w tej kategorii.

Znakomita jakość obrazu zapewniona jest dzięki wysokiej rozdzielczości nagrywania w formacie FullHD (1920×1080 px) z szybkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia, które wykonuje, zapisywane są w formacie .jpeg, zaś filmy w formacie .avi.

Jednym z najważniejszych atutów modelu M15 jest możliwość transmisji materiałów przez sieć bezprzewodową 4G. Umożliwia to niemal natychmiastowy dostęp do zarejestrowanych danych, bez konieczności fizycznego odczytu karty pamięci z aparatu.

Dodatkowo jako jedyna na rynku ma 3-letnią gwarancję!

Reakcja fotopułapki na ruch w jej zasięgu jest błyskawiczna. Zaledwie 0,5 sekundy wystarczy, by kamera zareagowała i rozpoczęła rejestrację. Dodatkowo, tryb noktowizyjny pozwala na wykrywanie obiektów w odległości aż do 25 metrów.

Fotopułapka ta jest również wyposażona w aż 57 emiterów LED podczerwieni, które zapewniają doskonałą jakość nagrań nawet w nocy, o zasięgu podczerwieni do 25 nm. Kątowe pole widzenia czujnika ruchu PIR wynosi 45 stopni, co pozwala na rejestrację obiektów poruszających się w jej zasięgu.

Dzięki klasie szczelności IP66, urządzenie jest odporne na trudne warunki atmosferyczne, co pozwala na użytkowanie kamery praktycznie w każdych warunkach, od słońca po deszcz.

Urządzenie zasilane jest za pomocą 12 baterii AA, co gwarantuje długą pracę bez konieczności częstego wymieniania baterii. Sterowanie kamerą odbywa się zdalnie, poprzez sieć GSM lub dedykowaną aplikację mobilną.

Bogate, ale łatwe w użyciu funkcje za pośrednictwem aplikacji Hikmicro. Pozwala to na lepsze i wydajniejsze komunikowanie się z urządzeniem.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Umożliwia ustalanie godziny robienia zdjęcia oraz modyfikowanie podstawowych ustawień jak jakość zdjęć, czułość czujnika ruchu, moc oświetlenia i inne. Pliki są przechowywane w chmurze, a wersje zdjęć o niższej jakości można przeglądać w aplikacji mobilnej. Aplikacja powiadamia użytkownika o aktualnym stanie fotopułapki oraz o każdym zrobionym zdjęciu. Jakość zdjęć jest bardzo dobra, a tryb nocny sprawdza się doskonale, nie powodując prześwietleń nawet w gęstych lasach.

Zastosowanie kamery jest niezwykle szerokie. Idealnie sprawdza się do dyskretnej obserwacji i kontroli otoczenia stawów hodowlanych, monitorowania miejsc postojowych czy parkingu. Świetnie nadaje się do monitorowania obszarów leśnych, obserwacji dzikich zwierząt w przyrodzie, w łowiectwie, ale także do ochrony przed kłusownictwem czy kradzieżą drewna. Można jej używać także do monitorowania otoczenia domów jednorodzinnych, nadzoru prac budowlanych, zabezpieczania pasiek, stawów hodowlanych, szklarni oraz różnych upraw.

W zestawie z kamerą znajduje się kabel USB, umożliwiający łatwe i szybkie przenoszenie danych na komputer lub inne urządzenie.