Terier walijski

Terrier walijski  jak wygląda?

Terrier walijski ma ok. 39 cm wzrostu i waży ok. 9-9,5 kg. Jego sierść jest gęsta, twarda i przylegająca. Obfity podszerstek skutecznie chroni go przed zimnem oraz upałami. Przedstawiciele tej rasy mają szatę czarną podpalaną albo szaro-czarną podpalaną. Co ciekawe, szczenięta są na początku czarne. Sylwetka czworonogów wpisuje się w kwadrat. Grzbiet zwierząt jest krótki. Walijczyki mają silne kości oraz zwartą budowę ciała.

Terrier walijski  kilka słów o jego charakterze

Energiczne psy są bardzo sympatyczne. Właściciele powinni im zapewnić odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Przedstawiciele tej rasy są bystre oraz inteligentne. W każdej chwili mogą przystąpić do działania.

Welshe świetnie radzą sobie w opiece nad dziećmi. Są do nich przyjaźnie nastawione, ale potrafią wyznaczać granice. Rodzice powinni kontrolować przebieg całej zabawy. Wymienione wyżej osobniki cechuje upór i silny charakter. W krótkim czasie uczą się nowych rzeczy. Ze względu na indywidualizm, wymagają konsekwencji w wychowaniu oraz opiece. Rasa ta nie nadaje się na pierwszego psa.

Silnie rozwinięty instynkt myśliwski sprawia, że pies chętnie tropi oraz gonie małe zwierzęta. Mogą to być pupile sąsiadów, wiewiórki czy koty, które weszły na posesję. Terriery walijskie polują ze sforą na dziki oraz wypłaszają z nor lisy.

Terriery walijskie  zdrowe, odporne i łatwe w pielęgnacji psy myśliwskie

Terriery walijskie bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. W zdrowiu dożywają nawet 15 lat. Wiele osobników jest aktywnych aż do końca życia. Psy należy trymować co 2-3 miesiące oraz strzyc. Warto je regularnie czesać, aby pomóc im pozbyć się martwych włosów.

Aby uniknąć stanów zapalnych w jamie ustnej, zęby trzeba regularnie czyścić specjalną pastą do zębów. Co jakiś czas zwierzę należy wykąpać, podciąć mu pazury, jeśli wystąpi taka potrzeba i wyczyścić uszy.